نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی


رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت یک‌شنبه شب گذشته در تبیین حماسه تاریخی 9 دی گفت: «حماسه 9 دی پاسخ مردم به دخالت بیگانگان بود.»

وی افزود: «آنچه مردم را به حرکت در آورد دلدادگی مردم ایران به عاشورا و ارزش‌های انسانی بود.»
از این بیان استفاده می‌شود که در نگاه رئیس جمهور دخالت بیگانه در امور داخلی ایران در فتنه 88 و نیز اهانت فتنه‌گران به عاشورا و ارزش‌های انسانی انقلاب جایگاه خاصی دارد.
رئیس جمهور همچنین تاکید کردند، «حضور مردم در روز 9 دی حمایت از انقلاب و رهبری بود.»
مبتنی بر همین گزاره معلوم می‌شود در ذهن مبارک رئیس جمهوراین مفهوم وجود دارد که فتنه سال 88 علیه انقلاب و رهبری هم بود. اکنون آقای روحانی رئیس شورای امنیت ملی است. یکی از موضوعات اصلی کارکرد شورای امنیت ملی حضور به هنگام در مقابله با تهدیدهای امنیتی بویژه در حوزه فتنه است.
فتنه‌ای که در آن به تعبیر ایشان پای بیگانگان در میان بود و رهبری و انقلاب و حتی عاشورا و ارزش‌های انسانی را نیز هدف قرار داده بود.
معمولا رئیس جمهور که سخن می‌گوید تیتر یک روزنامه‌های دوم خردادی است اما این سخن رئیس جمهور در صفحات اول روزنامه‌های دوم خردادی در تبیین حماسه 9 دی بازتابی نداشت.
فقط برخی از آنها در داخل صفحات خود از رئیس جمهور تیتر زدند: «بصیرت با توهین و افراطی‌گری سازگار نیست.» جالب است که تیتر رادیو بی‌بی‌سی و رادیو آمریکا از سخنان رئیس جهمور در یک‌شنبه شب قبل همین بود!
در منشا خارجی داشتن فتنه هیچ تردیدی نمی‌توان کرد همین چند روز پیش تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا به تهران آمدند و رفتند سفارت یونان و دزدانه به دو محکوم فتنه 88 جایزه دادند که معادل ریالی این جایزه 000/000/000/2 ریال بود! این سند همراه هزاران سند دیگر در رسانه‌های غربی به طور مشهود فریاد می‌زند؛ فتنه منشاء خارجی داشته است.»
سران فتنه در نگاه مردم و مسئولان مرتکب جرائم سنگینی شده‌اند. که باید پاسخگوی آنها باشند فهرست مهمترین آنها به شرح زیر در ذهن مردم وجود دارد؛
1- ارتکاب به قتل ده‌ها نفر در برپایی آشوب‌های خیابانی که به دعوت مستقیم و غیرمستقیم آنها بوده است.
2- از امیدوار کردن دشمنان نظام تا بر پایی خط همگرایی از گوگوش تا سروش و وحدت با منافقین و سلطت‌طلبان برای ضربه زدن به نظام و همراهی آنها تا شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» در عاشورای 88
3- وارد کردن میلیاردها تومان خسارت به اموال عمومی و اموال مردم در اردوکشی‌های خیابانی
4- شورش علیه جمهوریت نظام و اعلام جنگ با اسلامیت نظام با شعارهای موهنی که در تظاهرات غیرقانونی سال 88 راه می‌انداختند. این شعارها به عنوان سند خیانت آنها در سایت‌های ضد انقلاب و رسانه‌های معاند غرب بارها به نمایش گذاشته شده است.
5- بیزاری نجستن از حمایت اوباما و رهبران غرب و بویژه نخست وزیر خونخوار رژیم صهیونیستی! رهبران غرب رسما از «دروغ تقلب» به عنوان رمز آشوب حمایت کردند و رئیس جمهور و نخست وزیر رژیم صهیونیستی رسما اعلام کردند؛ «اصلاح طلبان به نمایندگی از اسرائیل در تهران می‌جنگند.»
6- گستاخ کردن آمریکا و بهانه دادن دست آنها برای تشدید تحریم‌ها!!
7- به فروش گذاشتن اقتدار و امنیت ملی و در معرض خطر قراردادن کشور با تهدیدات نظامی دشمن.
8- بر باد دادن توفیق ملت در مشارکت 40 میلیونی و تخطئه رای منتخب ملت که دو سوم آرا را به خود اختصاص داده بود.
9- زدن تهمت تقلب به بیش از 500 هزار نفر از مردمی که برگزار کننده به عنوان مجری و ناظر در سراسر کشور بودند.
10- هدف قرار دادن وحدت ملی با رو در رو قرار دادن مردم برای شاد کردن دل دشمنان نظام.
هر کس که اندک دانش سیاسی و بصیرت اجتماعی داشته باشد می‌داند،
1- ماهیت فتنه چیست؟
2- بازیگران رو سیاه آن چه کسانی بودند.
3- راهکارهای مهار فتنه چه بود.
4- درس‌ها و عبرت‌های آن کدام است؟
اما با کمال تاسف روز یک‌شنبه گذشته آقای علی مطهری نماینده محترم تهران در نطق میان دستور خود مطالبی گفت که مصداق تخفیف و تحریف جرایم سران فتنه بود.
او در فرو کاهش این واقعیت تاریخی، فتنه را محصول اختلاف بین سه نامزد دانست که با محاکمه آنها فتنه پایان می‌یابد. او جرم برخی از محکومان فتنه را انتقاد به نظام دانسته و احکام قضائی محکومان فتنه را تخطئه کرد.
او احمدی‌نژاد منتخب ملت در سال 88 را کنار دو رو سیاه فتنه سال 88 نشاند و گفت: «با محاکمه این سه نفر فتنه پایان می‌یابد.» باید از این فهم از فتنه و بازیگران آن واقعا تاسف خورد میلیون‌ها انسانی که در قیام و حماسه تاریخی 9 دی به خیابان‌ها آمدند چنین فهمی از فتنه ندارند.
فرض می‌کنیم این صورت مسئله  درست باشد. آقای احمدی‌نژاد در انتخابات سال 88 نسبت‌هایی به موسوی و کروبی داده که منشاء فتنه شد.
سئوال این است که اگر احمدی‌نژاد به دو رقیب خود اهانت کرده پاسخ این اهانت این است که رقبای او طرفداران خود را به خیابان بکشانند تا شعار دهند؛ «استقلال آزادی جمهوری ایرانی» و اسلام را از جمهوری اسلامی حذف کنند.
اگر موسوی و کروبی از احمدی‌نژاد دلخور شدند به خاطر عدم رعایت موازین اخلاقی در مناظره‌ها چرا آنها روز عاشورا مردم را دعوت کردند به تظاهرات، تا در تظاهرات بگویند «مرگ بر اصل ولایت فقیه» اگر اینها با احمدی‌نژاد دعوا داشتند چرا در تجمعات خیابانی یک شعار علیه او ندادند.
اگر هم با اسلام و ولایت فقیه مسئله  داشتند. چرا در فرم ثبت نام نامزدی ریاست جمهوری در وزارت کشور به دروغ نوشتند: «ما به اسلام و ولایت فقیه و قانون اساسی التزام عملی داریم»؟ اما با نظام اعلام جنگ کردند! اگر آنها با احمدی‌نژاد مشکل داشتند چرا در تظاهرات روز قدس شعار دادند «نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران»!
آنها که با احمدی‌نژاد مشکل داشتند چرا در 16 آذر 88 در دانشگاه تهران به تمثال مبارک امام (ره) اهانت کردند. مردم ما معتقدند شهدا زنده‌اند و در میان ما حضور دارند و با شادی ما شاد و با حزن ما محزون می‌شوند بویژه حضرت آیت الله شهید مطهری که حق عظیمی بر گردن ملت و انقلاب دارند. من نمی‌دانم وقتی شهید مطهری به نطق فرزندش در مجلس گوش می‌داد چه حالی پیدا کرد.
شهید مطهری قهرمان مبارزه با کفر، الحاد و نفاق در کشور بود و در همین راه هم به شهادت رسید. آیا شایسته است فرزند او در مجلس در دفاع از خط نفاق جدید و قدیم با تحریف فتنه 88 و سرپوش نهادن به منشاء خارجی فتنه اینگونه سخن بگوید؟ آنهم زمانی که هنوز سران فتنه بر سر موضع خود هستند و سر آشتی با مردم و نظام و انقلاب را ندارند. آنهم زمانی که غرب تمام قد پشت سران فتنه و اهل فتنه ایستاده است؟ اگر امروز شهید مطهری زنده بود چگونه در برابر فتنه می‌ایستاد و چطور پاسخ فرزندش را می‌داد؟

 

محمدکاظم انبارلویی -anbarloee.ir

نظرات  (۱)

۲۴ دی ۹۲ ، ۱۰:۴۹ حقیقت جو
جناب انبارلوئی ، سلام ، با مراجعه به سایت دفتر مقام معظم رهبری ملاحظه خواهید فرمود که 22 گناه نابخشودنی برای عاملان فتنه 88 مطرح گردیده است ، از آنجا که بیشتر عزیزانی که با آنها مراودات فکری دارم از ملاحظه این نکته ی بسیار بسیار مهم غافل بوده یا اصلا اطلاعی نداشتند ، فلذا جسارت کرده بهتر دیدم جنابعالی را نیز به ملاحظه این مقوله دعوت نمایم . موفق و موید باشید .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی