نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

۶ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

(17 مهر 1400)

سون تزو( Sun Tzu) می‌گوید : «وقتی دشمن مشغول اشتباه است نباید مزاحم او شد.»

(8 مهر 1400)

آن کیست آن ؟ کو سینه را غمگین کند
چون پیش او زاری کنی، تلخ ترا شیرین کند
دیوی بود حورش کند، ماتم بود سورش کند
وآن کور مادرزاد را ، دانا و عالم‌بین کند
بهرخلیل خویشتن آتش دهد افروختن
وآن آتش نمرود را اشکوفه و نسرین کند
جمله گناه مجرمان چون برگ دی ریزان کند
در گوش بدگویان خود عذرگُنه تلقین کند

(6 مهر1400)

آمریکایی‌ها در مقابله نظامی با ایران اسلامی کم آوردند  و همه نیروی خود را متمرکز در جنگ اقتصادی کرده‌اند.  آقای رئیسی در نطق مهم، انقلابی و شورانگیز خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «آمریکایی‌ها از تحریم اقتصادی به عنوان  ابزار جنگی علیه ملت‌ها استفاده می‌کنند» نحوه اعمال این جنگ و استفاده از ابزارهای آن در وزارت خزانه‌داری آمریکا بارگذاری می‌شود.

(3 مهر 1400)

حاج هاشم امانی عبد صالح، مجاهد صادق و مبارز خستگی‌ناپذیر از میان ما رفت و به ملکوت اعلی پیوست. او نماینده نسلی بود که در دهه 30 و 40 دست به ماشه بود و برق گلوله‌های آنان دربار و دولت طاغوت را هدف قرار داده و خواب راحت را از عمال سیاه حکومت طاغوت گرفته بود و به مبارزان راه اسلام و قرآن و آزادی امید می‌بخشید. او شیرمردی از تبار فدائیان اسلام در دهه 30 و رادمردی از تبار هیئت‌های مؤتلفه اسلامی در دهه 40 بود که هدف اصلی آنها استقرار نظام اسلامی، دفاع از مرجعیت و روحانیت و رهایی کشور از شر طاغوت زمان و سلطه بیگانگان بود. چهره او در تاریخ در کنار شهید نواب صفوی و یاران باوفایش در دهه 30 و در کنار امانی‌ها، بخارایی‌ها ، صفارهرندی‌ها، حاج‌مهدی عراقی‌ها و عسکراولادی‌ها در دهه 40 در تاریخ پرافتخار مبارزات ملت ایران می‌درخشد.

(30 شهریور1400)

مرغان که کنون از قفس خویش جدایید
رخ باز نمایید و بگویید کجایید؟
در هر سخن از جان شما هست جوابی
هرچند دهان را به جوابی نگشایید
40 سال پیش اشرار جهانی به این نتیجه رسیدند تا انقلاب نوپای اسلامی جان نگرفته، آن‌را با یک حمله برق‌آسا از زمین و هوا و دریا در هم بکوبند و در نطفه خفه کنند.
صدام به نمایندگی از این اشرار و حزب بعث عراق به نمایندگی از همه احزاب شیطانی جهان مأمور این جنایت جنگی شدند و از غرب و جنوب کشور حمله‌ور شدند و سرزمین‌هایی را تصرف کردند. هزاران نفر را به شهادت رساندند ، شهرهایی را ویران و انسان‌های بی‌گناهی را آواره بیابان‌ها کردند.

(27 شهریور 1400)

ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه با نیوز مگس گفته است: «آمریکا تا 3 سال دیگر وجود نخواهد داشت »روزنامه ایندیپندنت که این مصاحبه را بازنشر داده از قول ترامپ گفته است: «بایدن بدتر از اوباماست. آمریکا در 8ماه گذشته به‌گونه‌ای دچار افول شده که هیچ‌کس تابه‌حال نظیرش را ندیده است.» خدا رحمت کند شهید مرتضی آوینی را یک‌وقتی می‌فرمود: «غرب خود را خواهد کشت. من در فروپاشی تمدن غرب بیشتر به تحول غربی‌ها امیدوارم تا جنگی رودررو که میان شرق و غرب یا اسلام و غرب روی ‌دهد.»