نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی


ملت بزرگ و بیدار ایران بار دیگر با حضور حماسی در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن چشم جهانیان و بویژه قدرت‌های بزرگ را مبهوت کرد.

محمد کاظم انبارلویی در یادداشتی به نقد مواضع مجمع روحانیون مبارز پرداخت و نوشت: 35 سال استقامت و پایداری، 35 سال بصیرت و بیداری، 35 سال نشاط و سرزندگی در مبارزه با طواغیت جهان، 35 سال هوشیاری در رصد فریب دشمنان اسلام و ایران، 35 سال پایبندی به قرآن و پیروی از احکام اسلام، 35 سال وفاداری به رهبری پاک و پیامبرانه امام خمینی (ره) و رهبر مظلوم و معظم انقلاب اسلامی، 35 سال پنجه در پنجه استبداد و استکبار جهانی بویژه آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل انداختن و بالاخره 35 سال ایثار، فداکاری، جانبازی و بر سر پیمان خویشتن خود با خدا ماندن... تصویری است که امسال به مناسبت سال حماسه سیاسی، ملت مسلمان ایران از خود در جهان واتاب داد.
گزینه حضور حماسی در صحنه از آغاز شکل‌گیری نهضت اسلامی امام خمینی(ره) همواره پاسخ گزینه دشمن در جنگ سخت و نرم بوده است. این گزینه برتری خود را همواره به گزینه‌های دشمن نشان داده است و تاریخ می‌تواند به آن گواهی دهد. امسال این گزینه شفاف‌تر از سال‌های گذشته بود.
***
مجمع روحانیون مبارز یک‌شنبه گذشته در آستانه برگزاری راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن با حضور در مرقد حضرت امام خمینی(ره) با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید پیمان کرد. این یک رویکرد مبارک است. مجمع روحانیون مبارز در فتنه 88 کارنامه قابل قبولی از خود در دفاع از نظام و میراث امام خمینی(ره) ارائه نکرد.
آن هنگام که رهبری مظلوم انقلاب اسلامی در پاسداشت از جمهوریت و اسلامیت نظام تمام قد در برابر اهل فتنه ایستاد و از حماسه حضور 40 میلیونی ملت در انتخابات ریاست جمهوری دور دهم حمایت کرد، مجمع روحانیون مبارز همصدا با فتنه‌گران راه خود را از راه امام (ره) که فرمود؛ "میزان رای ملت است" جدا کرد.
در حالی که رهبری انقلاب اسلامی برای مهار فتنه در نماز جمعه تاریخی 29 خرداد خطبه خواند، مجمع روحانیون مبارز در روز 30 خرداد به عنوان اعتراض به اعلام نتایج انتخابات اعلام راهپیمایی کرد. روز 30 خرداد روز اعلام جنگ منافقین با نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال 60 بود. لذا مجمع همصدا با منافقان و مخالفان نظام دستور سنگربندی خیابانی و مقابله با جمهوریت نظام را صادر کرد. اما در همین مجمع انسان‌های ارزشمندی بودند که ولو دیر هنگام اعلام راهپیمایی را پس گرفتند و حاضر نشدند ننگ اعلام محاربه با نظام مقدس جمهوری اسلامی در کارنامه آنها ثبت شود. از آن هنگام به بعد تا عاشورای سال 88 تمام کشور، نه تنها تهران دستخوش ناآرامی بود. کسانی که فتنه را کلید زده بودند، می‌خواستند تا سرنگونی نظام آن را دنبال کنند در فتنه سال 88 ده‌ها نفر کشته شدند. آرمان‌های امام (ره) به سخره گرفته شد، شعارهای انقلاب را معکوس کردند و حتی اهل فتنه نوک تیز حمله خود را به سمت اصل نظام گرفتند.
اما متاسفانه مجمع روحانیون مبارز در همه این ایام ساکت بود و با سکوت خود از فتنه حمایت کرد.
در همان زمان یک سئوال در ذهن متدینین مطرح بود که اگر این جماعت با منتخب ملت مسئله  دارند، چرا حمله خود را به شعارهای انقلاب و اهداف امام نشانه گرفته‌اند؟ سئوال این بود: وقتی تمثال مبارک امام (ره) را در دانشگاه تهران در 16 آذر 88به آتش کشیدند چرا عده‌ای در مجمع روحانیون مبارز که قبل از انقلاب و بعد از انقلاب جانشان را برای امام فدا می‌کردند ساکت بودند و حتی یک بیانیه خشک و خالی در محکومیت در محکومیت این عمل زشت صادر نکردند؟
سئوال متدینین این بود که وقتی در عاشورای 88 منافقان شعار مرک بر اصل ولایت فقیه را مطرح کردند، چرا اعضای مجمع در برابر این پدیده شوم و خائنانه ساکت بودند؟
سئوال متدینین این بود که وقتی انقلاب اسلامی به بهانه دروغ تقلب در انتخابات توسط ارتش رسانه‌ای غرب مورد هجوم قرار گرفت، چرا مجمع در این جنگ نابرابر سکوت اختیار کرد؟
چرا آنان جایی که باید فریاد می‌زدند و در کنار مردم و انقلاب قرار می‌گرفتند ساکت بودند. این سئوالات و ده‌ها سئوال در ذهن مردم بود که بی‌پاسخ ماند. اکنون این پرسش در ذهن برخی که خود همگرایی با جریان فتنه داشتند و دارند هم وجود دارد، چرا سکوت؟ چرا سکوت؟
لذا یک‌شنبه گذشته حضرت آیت‌الله موسوی بجنوردی یکی از اعضای محترم مجمع روحانیون مبارز در مرقد حضرت امام مورد سئوال خبرنگار آرمان قرار می‌گیرد. خبرنگار سئوال می‌کند؛ "به نظر می‌آید مجمع روحانیون مبارز چند سالی بود که آنچنان فعالیتی نداشت. دلیل این سکوت چه بود؟" ایشان می‌فرمایند: "مجمع هر دو هفته یکبار جلسه تشکیل می‌دهند و در این جلسات اعضا در خصوص موضوعات روز داخلی و بین‌المللی اظهار نظر می‌کنند... به دلایل معذوریت‌هایی که به وجود آمده بود ترجیح می‌دادند موضوعات جلسات در رسانه‌ها مطرح نشود، تشکل ما در هشت سال گذشته فعال بوده است. ما همیشه فعال بوده‌ایم و اکنون هم که دولت تدبیر و امید براساس عقلانیت مشغول فعالیت است فضایی را برای ما به وجود آورده که می‌توانیم بهتر از گذشته فعالیت کنیم". هر کس که این توضیحات را بخواند در می‌یابد که این پاسخ آن سئوالات نیست. کسی نگفته است شما مشروح مذاکرات خود را بیایید به مردم بگویید. سئوال این است چرا بر خلاف مرامنامه خود و برخلاف منشور برادری امام (ره) از نظام، ولایت فقیه، انقلاب و کشور در توفان  فتنه 88 دفاع نکردید و در کنار مردم نایستادید.
چرا همین اقدام خوب و شایسته‌ای را که مجمع در 35 سالگی انقلاب در مرقد امام (ره) برای اعلام همبستگی با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی و مردم انجام دادند در سال 88 نکردند. این که دیگر هیچ هزینه‌ای برای آنها نداشت.
اگر پس از شعار ننگین مرگ بر اصل ولایت فقیه منافقان در محرم 88 "مجمع" با حضور در مرقد مطهر امام (ره) از واضع اصلی تئوری ولایت فقیه دفاع می‌کرد با تجدید پیمان با نظامی که امام با خون و دل آن را بنیان نهاده بود حمایت می‌کرد می‌توانست کارنامه قابل قبولی برای فرار از سکوتی باشد که اکنون قابل قبول نیست. این کم‌ترین توقع مردم از شما بود و کم هزینه‌ترین اقدام از سوی شما، سئوال این است چرا همین را دریغ فرمودید؟
امسال برای اولین بار پس از فتنه سال 88 مجمع روحانیون مبارز به مناسبت پیروزی انقلاب بیانیه داد. علی‌رغم کاستی‌های این بیانیه باید از آنها تشکر کرد. امسال مجمع با حضور در مرقد مطهر حضرت امام (ره) بیعت گذشته خود را با امام و مردم با امام ومردم تجدید فرمود. مفهوم این کار چیست؟ مفهوم این کار شکست مفتضحانه اتاق فتنه در لندن، تل آویو و واشنگتن است. آنها می‌خواستند بخشی از نیروهای انقلاب و امام (ره) را از پیکر نظام جدا کنند. صبوری رهبری باعث شد دشمن این آرزو را به گور ببرد. آقای خاتمی به همین مناسبت نیز گفته بود؛ "برای تحقق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری باید زمینه رفع کدورت‌ها فراهم شود". این حرف درستی است.
روز 22 بهمن بهترین روز برای رفع کدورت‌ها و پر کردن شکاف نخبگان است و لو آن شکاف به سنگینی یک فتنه باشد.
روز 22 بهمن روز تحکیم اتحاد ملی و انسجام اسلامی است.
روز 22 بهمن روز جمع شدن زیر پرچم نورانی جمهوری اسلامی و پشت سر امام (ره) و رهبری است. هر کسی که سخن از تفرقه و جدایی بزند به بیراهه می‌رود و هر کس که سخن از وحدت و آشتی به میان می‌آورد یک قدم از دشمنان نظام دور و ده‌ها قدم به دوستان نظام و انقلاب نزدیک می‌شود.
دیروز خیابان‌ها مملو از جمعیت میلیونی ملت ایران بود که فارغ از زبان، نژاد و قومیت اسلام و خدا را فریاد زدند و نام و یاد امام (ره) را گرامی داشتند و با رهبری معظم به عنوان تداوم بخش راه امام (ره) تجدید بیعت کردند.
لذا از مجمع روحانیون می‌خواهیم به برخی دوستان و رفقایشان که امروز در حبس و حصر هستند و همچنان بر طبل تفرقه و فتنه می‌کوبند بگویند؛ از خر شیطان بزرگ پیاده شوید، ایستادن در برابر قرآن و ملت یک فکر بیهوده و عبث است، 35 سال این تفکر به آزمون گذاشته شد و هر بار بدتر از بار قبل مردود شد.
ای کاش بیعت با امام (ره) و حضور در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی و واضع تئوری ولایت فقیه توسط "مجمع روحانیون مبارز" در سال 88 صورت می‌گرفت. ای کاش بیانیه مجمع در سال 92 در مورد یوم الله 22 بهمن در بهمن 88 صادر می‌شد. اما برای پیوستن به انقلاب، امام و مردم هیچ‌گاه دیر نیست. بازگشت به اردوگاه انقلاب و همگرایی با مردم نشانه شکست دشمن در جنگ نرم علیه ملت ایران است. اعضای مجمع با حضور در مرقد امام (ره) و راهپیمایی 22 بهمن امسال گامی برای تعظیم حماسه سیاسی برداشت. این گام یک رویکرد مبارک است و باید آن را گرامی داشت.

نظرات  (۱)

در فتنه ۸۸ افراد زیادی مردود و از صف ملت جدا شدند در این میان خروج برخی از اشخاص بصورت شفافی خروج از اصل دین و اعتقاداتمان بود کسانی که بوضوح نشان دادند شکمهاشان الوده به حرام و ظرفیت وجودشان انباشته از شیطان لعین است،حتی انها که شک کردند ،سکوت کردند ، ترسیدند باید به خود رجوع کنند و برای انباشتگی شیطان در وجودشان فکری کنند، ما راه سختی را امده ایم همین راه سخت ما را سخت بدن کرده و به این راحتی نمیگزاریم ان گوشه دلمان بلرزد از هیاهوی شیطان و شیطان صفتان،ولی در مورد خواص مردود با تاسف زیاد باید خودمان یعنی مردم را برایشان مثال بزنیم تا شاید میخ اهنی روزی در سنگ فرو رود.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی