نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی


 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از نظر غربی ها فتنه هنوز پایان نیافته و ادامه دارد، آنها در حال بازتولید فتنه ۸۸ هستند و این موضوع را از طریق پی گیری رفع حصر سران فتنه دنبال می کنند.

محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در واکنش به بیانیه مداخله جویانه اخیر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر لزوم آزادی سران فتنه اظهار کرد: یکی از واقعیت های تلخ فتنه سال 88 این بود که فتنه توسط کسانی به وجود آمد که سر در آخور سرویس های امنیتی و جاسوسی دشمن داشتند.

وی ادامه داد: به همین دلیل در آغاز این فتنه عده زیادی از سیاستمداران و روزنامه نگاران به اروپا و آمریکا فرار کردند و در رسانه های خبری آنها شروع به لجن پراکنی علیه ایران کردند.

انبارلویی تصریح کرد: فتنه یک شورش علیه جمهوریت، اسلامیت و نظام بود، مقام معظم رهبری هم بارها به فتنه گران توصیه کردند که حساب خودتان را از دشمن جدا کنید اما آنها هرگز چنین کاری را انجام ندادند.

وی افزود: ما همواره این موضوع را مطرح می کردیم که سران فتنه به اجانب وابسته هستند و از آنها خط می گرفتند ولی عده ای بی مهابانه این موضوع را تکذیب می کردند اما امروز بعد از 4 سال دستگاه سیاست خارجی آمریکا با انتشار بیانیه مداخله جویانه اش رسماً صحبت های ما را در این خصوص تائید کرد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه از نظر غربی ها فتنه هنوز پایان نیافته و ادامه دارد، گفت: دشمن در حال بازتولید فتنه 88 است و این موضوع را از طریق رفع حصر سران فتنه دنبال می کند و متأسفانه عده ای هم در داخل در خط آمریکا همین سیاست را دنبال می کنند و به نظرم این یک آرزو و سرابی دست نیافتنی برای آنهاست.

انبارلویی تأکید کرد: مردم ما در قیام 9 دی موضع نهایی خودشان را نسبت به سران فتنه اعلام کردند و آنها هرگز اجازه باز تولید نمونه ای از فتنه 88 را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه یکی از مصادیق مداخله در امور داخلی ایران همین بیانیه وزارت خارجه آمریکاست، گفت: آمریکایی ها در قرارداد الجزایر متعهد شدند که در رابطه با مسائل داخلی ایران دخالت نکنند اما از همان روز اول قرارداد، زیر عهد و پیمان خود زدند و با تغییر جنگ سخت به جنگ نرم همچنان مصمم هستند که در امور داخلی ایران دخالت کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: البته واکنش ملت ما هم نسبت به این مداخله مشخص است مردم ما در راهپیمایی 22 بهمن امسال شعار مرگ بر آمریکا را رساتر از سال های پیش سر دادند و این نشان از نفت ملت ایران از مداخلات آمریکا دارد.

انبارلویی تاکیدکرد: دولت باید رسما نسبت به این مداخله اعتراض کند و اعتراض خود را در مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل به ثبت برساند.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از مفاد منشور سازمان ملل احترام به استقلال ملت ها و دولت های مشروع و عضو سازمان ملل است و نمونه ایی بارز از مداخله در امور داخلی ما انتشار چنین بیانیه ای از سوی دستگاه سیاست خارجی آمریکاست.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی