نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی


خیلی‌ها تلاش کردند ماهیت انقلاب اسلامی و هویت ملت ایران در پدیداری عظیم‌ترین جنبش الهی – انسانی قرن اخیر را وارونه جلوه دهند و با دستکاری در تاریخ ، یک شناسنامه جعلی برای آن بنویسند.
اما نتوانستند، این عجز نه به دلیل عدم توانایی آنها در تحریف تاریخ، بلکه به علت توانایی شهدا و فداکاران انقلاب  در مقابله بااین پدیده زشت و منحط بود. کسانی که خالق این انقلاب بودند با نوشتن
وصیت نامه و درج خلاصه آن در سنگ نوشته قبر خود ، تاریخ انقلاب را از خطر تحریف نجات دادند.

 


هرکس که به دیده های چشم سرخود اعتماد کند و توفیق یابد که به زیارت قبور شهدا  در حاشیه شهرها و روستاها برود، خواهد دید که کلید واژه‌های «اسلام»، «قرآن» ، «ولایت فقیه»،«امام»، «حکومت اسلامی» ،«مبارزه با ظلم» و «پیروی از امام خمینی»و... ادبیات سنگ نوشته‌های قبور شهدا را تشکیل می‌دهد و همین ادبیات در
وصیت نامه شهدا شرح و بسط داده شده است. این باور و ایمان یک حقیقت بزرگ تاریخی است که هیچ کس قادر به انکار و تحریف آن نیست. هدف‌گیری دشمن از ابتدای شکل گیری انقلاب تاکنون بر همین نقطه وکانون متمرکز بوده است. همین ویژگی انقلاب ما را در مسیر و در امتداد انقلاب پیامبران الهی قرار می‌دهد.
ملت ایران حرکت هوشمندانه‌ای طی سالهای اخیر برای پاسداشت مقام شهدا و نگاهبانی از فداکاری آنان در خلق حماسه‌های خونین صورت می‌دهد  که واقعا ستودنی است . همه ساله جمع کثیری از مردم در ایام نوروز با حضور  در مناطق عملیاتی جنوب و غرب خود رادر حال و هوای ارزشهای الهی انقلاب قرار می‌دهند و بدین ترتیب راهی نورانی راشکل داده اند که هر سال شکوهمند تر از سال پیش برگزار می‌شود و جالب این است که در طول سال هم امتداد پیدا می‌کند.
مقام معظم رهبری امسال باحضور در جمع راهیان نور فرمودند: «دشمن می‌خواهد فداکاریهای دفاع مقدس و شخصیت‌هایی که فداکاری کردند را از یاد ببریم. نگذارید یاد دوران دفاع مقدس از یادها برود. حرکت راهیان نور را مغتنم بشمارید.»
آنچه در ذهن طراحان جنگ نرم علیه ملت ایران در اتاق های جنگ می‌گذرد این است که، اکنون منابع مشروعیت نظام روبه پایان است.
آنان به زعم خود فکر می‌کنند که «مشروعیت کاریزماتیک امام »و «مشروعیت سنتی روحانیت » در ایران رو به افول دارد . تنها مشروعیتی که باقی می‌ماند «مشروعیت مردمی » مستند به رای ملت است که آن را هم می‌شود با«انقلاب مخملی » تخطئه کرد و فاتحه انقلاب را خواند. بر اساس این توهم حوادث تلخ سال 88 شکل گرفت. آنها برای عملی کردن نقشه‌های شوم خود «جنبش سبز» را علم کردند و از غفلت وبلاهت  دو تن از یاران انقلاب سود  بردند و آنان را در مسند این جنبش نشاندند .مردم و نخبگان خیلی زود متوجه این ترفند شدند و با قیام تاریخی 9 دی مهرباطلی بر این کژراهه زدند.حضور جوانان و نوجوانان در کاروانهای راهیان نور نشان می دهد که نسل جدید
پرشور تر و عمیق‌تر از نسل‌های گذشته در صیانت از دستاورد های انقلاب و پاسداشت خون شهدا حضور دارند و «حسن ظن به خدا» هنوز در این کشور حرف اول را می زند.
اکنون منابع مشروعیت نظام پررنگ‌تر و قوی‌تر از هر زمان در حال رخ نمایی است . آنچه دشمن را وادار کرده است مذاکره را چاشنی فشارها و تهدیدها کند و گاهی در این مسیر توقف یا عقب نشینی داشته باشد همین واقعیت است . کشور ما مستقر ترین نظام را دارد و ملت ما مقتدرترین ملت جهان است و رهبری کنونی نیرومندترین دوران انقلاب را تجربه می‌کند . تحکیم روزافرون مبانی نظام یک حقیقت است که در سایه وجاهت خون شهدا و فداکاری ملت به دست آمده است.  همین حقیقت است که متضمن استقلال و سرافرازی کشور ماست.
آنان که  به نمایندگی از ملت این سوی میز مذاکره نشسته‌اند بیش از هر کسی باید به این حقیقت باور داشته باشند. از هر گونه شتابزدگی در تصمیم‌گیری باید پرهیز کرد. اوضاع آنان که آن سوی میز مذاکره نشسته‌اند   بی‌ریخت تر از آن است که فکر می‌کنیم . بحران اوکراین نشان داد آنچه به عنوان جامعه جهانی از آن یاد می‌شود یک سراب است. آنها گرگهایی هستند که اگر میدان پیداکنند همدیگر راپاره پاره خواهند کرد.
جنگ جهانی اول و دوم سند صحت این ادعاست.
غرب در 100 سال گذشته برای سرکوب انقلاب‌های مردمی و اسلامی در ایران بیش از ضربه از بیرون به ضربه از درون فکر می‌کرده است . آنها می‌خواهند ما را با دست خودمان خفه کنند انقلاب سرخ خمینی (ره) را با جنبش سبز موسوی و کروبی می‌خواستند خفه کنند. آنها با اصلاح طلبی می‌خواستند افساد کنند، آنها با جنبش لیبرالیسم می‌خواهند استبداد را بر گردانند این را نباید فراموش کنیم.بیانیه اتحادیه اروپا در دفاع از سران فتنه عبرت آموز است.برخی که از روی جاه طلبی و مقام پرستی خود را در حصار غرب قرار می‌دهند آبروی خود می‌برند و زحمت ملت را زیاد می‌کنند. حمایت اتحادیه اروپا از این جماعت روسیاه 
فضاحت بار است . همین جماعت هستند که با انکار منابع مشروعیت نظام در پی تئوریزه کردن وابستگی ملت هستند رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین بیانات خود در سال جدید نسبت به این پدیده هشدار دادند و فرمودند:« کسانی هستند که استقلال رامسخره می‌کنند ، کسانی هستند که می‌خواهند وابستگی را تئوریزه کنند باید در مقابل اینها عکس‌العمل نشان داد.»
مردم در سال جدید حتما نسبت به این پدیده زشت واکنش نشان می‌دهند و دست‌های نفوذ آنها را قطع خواهند کرد و در هر لباسی که باشند آنها را رسوا خواهند ساخت . راهیان نور حرکت این جماعت را رصد می‌کنند و در وقت خود پاسخ آنها را خواهند داد.

محمدکاظم انبارلویی-anbarloee.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی