نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و مسئولین قوه قضائیه با تحلیل حوادث منطقه و رویدادهای اخیر عراق، هشدار دادند؛ حقیقت خصومت نظام سلطه با نظام اسلامی را باید فهمید و درک کرد. اگر آن را درک نکنیم در تحلیل مسائل کشور دچار اشتباه می‌شویم. کسانی که حاضر نیستند برخورد خصمانه جبهه دشمن را ببینند همانند کسانی هستند که چشم خود را بر روی دشمن می‌بندند. حقیقت ماجرا در عراق و سوریه چیست؟ غرب برای منطقه چه خوابی دیده است؟


واقعیت امر این است که طراحان مقابله با بیداری اسلامی در جهان اسلام روی چند محور دقیق عمل می‌کنند. آنها پس از مهار موقت بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی، توطئه تجزیه کشورهای خط‌مقدم مقابله با نظام سلطه را عملیاتی کرده‌اند.
تجزیه عراق و سوریه که قبلا توسط استراتژیست‌‌های این طرح لو رفته بود اکنون عملیاتی شده است. آنها این طرح را نه تنها برای به حاشیه بردن بیداری اسلامی در جهان اسلام بلکه برای انهدام مقاومت اسلامی در غرب آسیا لازم می‌دانند. این طرح کمک می‌کند رژیم صهیونیستی ضربات مهلکی را که در جنگ 33روزه و 22 روزه و هشت روزه خورده، قدری ترمیم کند. این طرح در حقیقت یک برنامه زمانبندی شده برای تنفس مصنوعی به رژیم اشغالگر قدس است تا بتواند سلسله اعصاب نیروهای امنیتی و نظامی خود را احیا کند.
طراحان طرح تجزیه عراق و سوریه معتقدند با این طرح سال‌ها می‌شود ده‌ها کشور اسلامی را درگیر بحران کرد به طوری که جز درون کشور خود به جایی دیگر فکر نکنند.
طراحان طرح معتقدند جنبش عظیمی را که با ایدئولوژی امام و رهبری به عنوان موتور اصلی بیداری اسلامی در تمام جهان اسلام است، با سوزن‌بانی ذهن مجاهدان صادق آزادسازی قدس شریف می‌توان مدیریت کرد و به ضد خودش تبدیل کرد. آنها تجربه منافقین را در ایران داشتند. ایدئولوژی منافقین به آنها می‌گوید چطور می‌شود از یک مومن نماز شب‌خوان و آماده جهاد در راه قرآن و اسلام، یک موجود کثیف و عفن ساخت که همه وجودش شهوت و غضب و شیفتگی به جاه و مقام باشد و در پوشش اسلام در ضدیت با اسلام باشد.
جنبش وهابیت و سلفی‌گری و تکفیری در حقیقت همان جنبش مجاهدین خلق - بخوانید منافقین- در آغازین روزهای انقلاب اسلامی است که با کشتارهای بی‌رحمانه می‌خواستند سر ملت ایران را در برابر چکمه‌های سربازان آمریکا ذبح کنند. جهاد نکاح در جریان تکفیری همان حرمسرای مسعود رجوی است، منتها قدری هوشمندانه‌تر که همه بدنه جنبش را بپوشاند، فقط راس را سیراب نکند! مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و مسئولین قوه قضائیه فرمودند: "دولت و ملت و مرجعیت شیعه توانایی مقابله با فتنه تکفیری‌ها را دارند. قضایای عراق جنگ شیعه و سنی نیست. ملت عراق، فتنه را تمام خواهند کرد." بیش از 60 درصد مردم عراق، شیعه هستند. علمای اهل سنت در عراق از آگاه‌ترین علمای جهان اسلام نسبت به توطئه‌های آمریکا می‌باشند. جایگاه مرجعیت در عراق محکم‌تر از هر زمانی است. کردها نمی‌توانند زیر بار رژیم فکری و اخلاقی داعش بروند. لذا آمریکایی‌ها نمی‌توانند از پسمانده‌‌های حزب و ارتش بعث و جریان تکفیری یک کودتا برای تجزیه عراق راه بیندازند. عربستان، ترکیه، قطر، اردن و ... نمی‌توانند رژیمی را به عراق تحمیل کنند که به قول خودشان مدل حکومت بنی‌عباس در قرن اول هجری است.
آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و غرب نمی‌توانند ظرفیت بالقوه مجاهدین بیداری اسلامی در جهان و مقاومت اسلامی در منطقه را به قتلگاه عراق بیاورند و اندیشه آزادی قدس شریف را از راهبرد اصلی مسلمانان بیدار پاک کنند.
امروز شرارت آمریکا و غرب و ارتجاع منطقه در عراق یک تهدید نیست، یک فرصت است؛ فرصت احیای ارتش اربعین حسینی است. دنیا بداند راهپیمایی عظیم اربعین که همه ساله در عراق در مقیاس میلیونی برگزار می‌شود، اعلام ظرفیت مقاومت اسلامی در عراق است. دنیا بداند در راهپیمایی عظیم اربعین که روز رژه ارتش اسلام  است، فقط شیعیان حضور ندارند، علما و پیروان فرق اسلام حتی مسیحیان نیز حضور دارند. گوشه‌ای از این ارتش، هفته گذشته در بغداد اولین رژه قدرتمند خود را برگزار کرد.
غرب باید بداند اگر در عراق باد بکارد، توفان درو خواهد کرد. آنها باید قواعد دموکراسی‌ای را که خود وضع کردند، بپذیرند. آنها نباید هرجا که منتخب ملت گوش به فرمان آنها نبود برای به زیر کشیدن او و نادیده گرفتن رای ملت، راه جنگ نرم و جنگ سخت را پیش بگیرند. آنها شاید بتوانند چنین جنگی را آغاز کنند اما پایان آن دست کسانی است که در این جنگ، مظلوم واقع شده‌اند.
امروز ملت سوریه چون کوه ایستاده و جنگ جهانی علیه خود را تحت مدیریت غرب و آمریکا را شکست داده و پیاده نظام و سواره‌نظام دشمن را منهزم کرده است. قطعا مردم عراق نیز همانند مردم سوریه بر این بحران غلبه می‌کنند و جز روسیاهی برای آمریکا چیزی باقی نمی‌ماند. صدها تن از جوانان اهل سنت در موصل، تکریت، سامرا، و ... بی‌رحمانه کشته شدند و ده‌ها تن از علمای اهل سنت عراق به دلیل اینکه ایدئولوژی داعش را یک ایدئولوژی کفرآمیز می‌دانند، سربریده شدند.
ارتش رهایی‌بخشی که اکنون در عراق شکل گرفته است و ریشه در راهپیمایی میلیونی اربعین دارد، انتقام این خون‌های بناحق ریخته را که برای استقلال عراق ریخته شده، خواهد گرفت.
مسلمانان جهان شک نکنند که شرایط امروز ما شرایط بدر، خیبر و خندق است. راهبرد کلی مسلمانان، مقاومت و پیشرفت است. هیچ چیز در دنیا قادر نیست این راهبرد را متوقف کند. تردیدی نیست که از گردوغبار فتنه در عراق، سوریه، ایران، افغانستان و ... توفانی برخواهد خاست که همه معادلات قدرت در منطقه و جهان را به سرعت بر هم خواهد زد.
اگر آمریکایی‌ها با منافقین توانستند به انقلاب اسلامی آسیب برسانند، به بیداری و مقاومت اسلامی هم با پدیده جریان تکفیری که منافقین جهان اسلام هستند، آسیب می‌رسانند. عراق امروز صحنه نبرد با جریان نفاق در دنیای اسلام است و ملت عراق در این نبرد حتما پیروز می‌شوند. امروز نهال انقلاب اسلامی در ایران به صورت درخت تنومندی درآمده است که توفان‌های سخت در سه دهه گذشته نه تنها آن را تکان نداده بلکه قوی‌تر از هر زمانی در جای خود مستقر است. امروز جمهوری اسلامی با ثبات‌ترین کشور منطقه و جهان است. در سایه درخت تنومند جمهوری اسلامی، همه مجاهدان راه حق می‌توانند با آرامش و اقتدار، بیداری و مقاومت اسلامی در منطقه و جهان را که اکنون به نقطه عطف رسیده است، به راحتی به پیش ببرند. هیچ کسی در عراق، ایران، سوریه و ...حق ندارد چشم خود را به روی دشمن اصلی ببندد. یک لحظه غفلت هم دستاوردها را به باد می‌دهد.

محمدکاظم انبارلویی-anbarloee.ir


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی