نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

مقام معظم رهبری در دیدار اعضای خبرگان مهمترین وظیفه علمای دینی، روشنفکران دانشگاهی و مسئولان را حساسیت نسبت به طراحی دشمن و شناخت آن و تشریح آینده امیدبخش و رو به پیشرفت کشور در چارچوب شاخص های منظومه فکری اسلام دانستند.
طراحی دشمن امروز چیست؟ دشمن امروز ما جز به "رخنه" و "نفوذ" به چیز دیگری نمیاندیشد. فقط طی مردادماه گذشته بیش از دو هزار و سیصد تن از اتباع اروپایی و آمریکایی تحت پوشش تاجر، خبرنگار و گردشگر وارد ایران شده اند که این حجم از تردد بی سابقه است. شمار زیادی از آنان میزبان دولتی داشتند.


در واشنگتن اتاق های فکر در رویای پیوند جامعه مدنی در کشور هستند و می گویند بهترین راه تغییر رژیم در ایران افزایش تعاملات در سطح مدنی است.
از سوی دیگر همگرایی برخی روزنامه ها در داخل با اتاق فرمان در انگلیس، نروژ و هلند بیشتر شده است. روزنامهنگارانی که در فتنه 88 به خارج فرار کردند، در کمپ هایی که از آن به عنوان "اتاق فرمان" یا "اتاق فکر" یاد می شود با دوستان روزنامه نگار خود در داخل بیپروا ارتباط دارند، خط می گیرند و خط میدهند و این چیز پنهانی نیست، میشود از لای تیترها، مقالات و اخبار آن را حس کرد.
غرب همچنان در طراحی شیوه های نو برای نبرد "نرم" با ملت ایران، دستورکار دوقطبی سازی را حفظ کرده است. آنها معتقدند با شکل گیری دوقطبی ها در حوزه سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد، فرهنگ و حتی مسائل اجتماعی می شود با نشستن در هر یک از زوایای به وجود آمده، نبرد نرم و سپس نبرد سخت علیه ملت ایران را عملیاتی کرد.
غرب بیش از سه دهه است استقلال و آزادی ملت ما را در جمهوری اسلامی هدف گرفته و تاکنون هیچ تغییری در این راهبرد خود نداده است.
اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار به "چارچوب شاخصهای منظومه فکری اسلام" تاکید فرمودند، به این دلیل است که صیانت و حفظ استقلال و آزادی کشور تنها در سایه این منظومه قابل تحقق است.
نفی ظلم و استبداد و استکبار غرب علیه مجامع جهانی ازجمله ایران نباید از ادبیات سیاسی مسئولان ما در پرداخت به سیاست داخلی و سیاست خارجی رخت بربندد.
غرب هنوز با ادبیات قرن نوزدهمی با ما صحبت میکند و بیپروا استقلال کشور را هدف قرار داده است.
برخی با سوزنبانی فکری غرب فکر میکنند با آشتی با غرب میتوانند استقلال کشور را حفظ کنند. این یک سراب است. رفتار غرب با ملت ایران در تاریخ یکصدساله اخیر نشان میدهد چنین واقعیتی وجود ندارد.
کسانی که این بحث را طی میکنند، فکر میکنند در مسیر آزادی عمل میکنند، در حالی که - به تعبیر مقام معظم رهبری؛ - "استقلال بخشی از آزادی است، کسانی که استقلال را نفی می کنند، در واقع مخالف آزادی هستند."
امروزه در برخی محافل روزنامههایی که در جهت تحکیم مبانی غرب در داخل قلم می زنند و اغلب مستظهر به پشتیبانی مالی و معنوی غرب هستند، خود را روزنامههای مستقل می نامند و در بوقهای آمریکایی و انگلیسی از آنان به عنوان کسانی یاد میکنند که در راه آزادی گام برمی دارند. در حالی که آنان عمله و اکره غرب هستند و درست در برابر استقلال و آزادی ملت قرار دارند.
این جماعت مرتب در بوق دوقطبی سازی میدمند و از ابتکارات جالب آنها در سیاست داخلی، چندقطبی سازی در میان اصولگرایان است.
اصولگرایان به عنوان یک جریان نیرومند که چون کوه از اول انقلاب تاکنون پشتیبان اسلام، نظام، قانون اساسی، رهبری هوشمندانه امام(ره) و مقام معظم رهبری و اصل ولایت فقیه بوده اند، مورد هدف سرویس های فکری و امنیتی دشمن هستند.
دستورکاری که از بیرون به جریان رسانهای غرب در داخل رسیده، آن است که در چندقطبیسازی جریان اصولگرایی برای تکرار مدل انتخابات 92 تلاش شود. این جریان روی نقد درونگفتمانی اصولگرایان خیمه زده است و سعی میکند با حضور در زوایای این نقد، چندقطبی سازی جریان اصولگرا را مدیریت و احیا کند. این جریان با سیاه نمایی عملکرد دولت های نهم و دهم و برجسته کردن نقاط ضعف و تخطئه و پنهان کردن نقاط قوت آن به عنوان کاتالیزور چندقطبی سازی جریان اصولگرا استفاده می کند.
حزب موتلفه اسلامی در این میان مورد هجمه جریان رسانهای وابسته به غرب قرار دارد که چرا می خواهد با راهبرد "یک صدا، یک فهرست" توطئه آنها را در چندقطبیسازی جریان اصولگرا خنثی کند. آنها مرتب از "اما" و "اگر"هایی سخن میگویند تا شاید بتوانند فرصت طلبی های خود را عملیاتی کنند.
امروز هر نخبهای باید به این اندیشه کند که "طراحی دشمن" چیست؟ هم با آن مقابله کند و هم طعمه دشمن نشود. رفتار سیاسی نخبگان حزب موتلفه اسلامی، حزب پایداری و جمعیت ایثارگران به عنوان سه تشکل نیرومند در جریان اصولگرایی نشان میدهد که دست دشمن را خواندهاند. هوشمندی حضرات آیات محمد یزدی، موحدی کرمانی و مصباح یزدی در تایید این حرکت نشان میدهد، حرکت این سه تشکل در یک مسیر مشروعیت ساز است و تحرکاتی که در دیگر گروه ها و احزاب و شخصیت های اصولگرا در همین زمینه دیده می شود، حکایت از هوشیاری در شناخت طراحی های دشمن است.


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی