نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی
(7 آذر 94)
هیچ تردیدی نیست که انقلاب ما یک انقلاب ارزشی بر مبنای ارزش های وحیانی و قرآنی است. انقلاب اگر تاکنون سر پا ایستاده است به برکت مردان و زنانی بوده است که تا پای جان برای حفظ ارزش های الهی در جامعه ما ایستادند و با نثار خون خود نهال آزادی و استقلال را در جمهوری اسلامی آبیاری کردند.

امنیت و آسایش کنونی مردم ما مرهون انسان های پاکباخته ای است که در مرز عصمت حرکت کردند. امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، علمای بزرگی چون شهید مطهری، شهید مفتح، شهدای محراب،شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و شهدای هشتم شهریور اینگونه بودند حتی بالاتر از آن شهدای جنگ تحمیلی در همین سطح برای نگهبانی از قرآن و اسلام و ایران به میدان آمدند.کافی است
وصیت نامه های شهدای جنگ تحمیلی و شهدای ترور و بسیجیان را مطالعه کنیم و ببینیم چه انسانهای پاکی در چه سپهری از اندیشه، ایمان و عرفان سیر می‌کردند. سرّ اینکه امام(ره) بارها همگان را به مطالعه وصیت نامه شهیدان سفارش می فرمود، همین بود که با سرانگشتان هدایت خود مسیر این انسان های الهی را بازگو کند و همه را دعوت به رفتن در چنین مسیری نماید. بسیجیان به تعبیر مقام معظم رهبری کسانی هستند که برای بذل جان حتی بذل آن چیزهایی که از جان گاهی عزیزتر است آمادگی دارند.
مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان چهارشنبه گذشته فرمودند: "اتهام تندروی به ارزشی ها بخشی از پروژه نفوذ است." باید دید چه کسانی به ارزش ها پای می فشارند و چه کسانی آنها را متهم به افراطی گری و تندروی می‌کنند؟آدرس هردو را می توان از رصد رسانه های داخلی و خارجی به دست آورد.
روشن است عناصر کلیدی بسیجی در هر قشری و گروهی که بر ارزش های
الهی انقلاب تاکید می‌کنند، مورد هجوم هستند. دشمن با هجوم به این جریان نیرومند انقلاب می خواهد سربازان خط مقدم انقلاب را از سنگرهای اراده و عزم بیرون بیاورد و به مرخصی بفرستد!
مسئولان کشور و نخبگان و عناصر مؤثر باید مراقب ادبیات گفتگوهای خود باشند. چرا که به فرموده رهبری آنها هدف پروژه نفوذ هستند. اگر مسئولی از روی غفلت نیروهای ارزشی را متهم به تندروی و افراطی گری کند، باید بداند در مسیر هدف دشمن است و اگر از روی عمد این کار را بکند باید فهمید خود او بخشی از نفوذ دشمن را دارد عملیاتی می کند.
اگر حزب،گروه یا جریانی به این امر خطرناک مبادرت ورزد باید در فعل و قول خود تجدیدنظر کند. تردیدی نیست که نفوذ جریانی بدتر از نفوذ فردی است.
امروز متأسفانه بسیج و نیروهای ارزشی در بدنه نظام مورد تخطئه فردی و جریانی هستند. دشمن می داند بسیج اولین خاکریز محکم و استوار انقلاب در برابر هجوم و نفوذ نرم و سخت است. کسانی که در مسیر این تخطئه گام برمی دارند انگشت نما هستند. ملت به آنها اجازه نمی دهد
این جماعت پروژه نفوذ را تکمیل کنند. رهبر معظم انقلاب در این دیدار به آفت هایی که این نهال عظیم را تهدید می‌کنند اشاره فرمودند و بسیجیان را از آن برحذر داشتند. ایشان "غرور"،"غفلت" و "ورود به مسابقه زرق و برق زندگی" را به عنوان سه آفت بزرگ نام بردند و از تقوا و طهارت و بصیرت به عنوان اولویت های بسیج یاد کردند.
بسیج امروز باید تهدیدهای درون و برون را دقیقا بشناسد تا بتواند از آنها یک فرصت برای خدمت به اسلام و انقلاب بسازد.
متأسفانه در خلال بحث های همگرایی بین اصولگرایان برخی از روی غفلت گروه هایی که در جریان اصولگرایی در صیانت از ارزش های انقلاب نقش پیشتازی دارند، را متهم به تندروی و افراطی گری می‌کنند. از سوی دیگر برخی که این پیشتازی را نمایندگی می‌کنند برخی دیگر را متهم به وادادگی و فاصله گرفتن ازاصول و شعارهای انقلاب و ارزش ها می‌کنند. دشمن و نامحرمان انقلاب هم در این شکاف، واگرایی بین اصولگرایان را مدیریت می‌کنند.
تقوا و طهارت سیاسی و همچنین بصیرت انقلابی حکم می کند، از این مرحله عبور کنیم و چشمانمان را به افق های 
دورتر بسپریم. افقی که همه دوستداران ولایت و جانبازان قرآن و اسلام را زیر یک خیمه جمع می کند.
کسی که اصل را تولی به ولایت و تبری از کفر، الحاد و نفاق می داند نباید در فکر فاصله فکری برخی با خود باشد. قرار نیست همگرایی روی فاصله افراد با خود شکل گیرد. چنین پدیده ای همگرایی نیست. همگرایی روی إنی سلمٌ لمن سالمکم و حربٌ لمن حاربکم شکل می گیرد.
همگرایی روی اصل و محور ولایت شکل می گیرد. دلیلی ندارد دو اصولگرا که ولی واحدی دارند با هم مسیر نزاع و تخاصم را طی کنند.
بیماری تکثر و تکثرگرایی در جریان اصولگرا یک سمّ مهلک است و باید آن را درمان کرد. درمان آن هم فقط تولی به ولایت فقیه است.

محمدکاظم انبارلویی-anbarloee.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی