نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

(16 مرداد 1400)

مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ و نیز در متن حکم تنفیذ، مطالب مهم و کلیدی فرمودند که باید دولت آقای رئیسی به عنوان ره‌‌توشه چهارساله خود به آ‌ن توجه جدی کند. مروری بر این ره‌توشه ها خالی از لطف نیست. اولین ره‌توشه رهنمودهای رهبری حفظ وحدت و وفاق ملی است . شکاف دولت و ملت در دولت یازدهم و دوازدهم به نقطه بحرانی رسید به‌طوری‌که نامحبوب‌ترین دولت پس از انقلاب لقب گرفت.


رهبری در سخنان تنفیذ خود به دولت توصیه کردند به میان مردم بروید با مردم صادقانه سخن بگویید و تعهدی که نسبت به ملت در وعده‌های انتخاباتی مطرح کردید عمل کنید.
دومین ره‌توشه رهنمودهای رهبری تأکید بر حرکت در مسیر ارزش‌هایی که آقای رئیسی به آن در دوره تبلیغات انتخاباتی تفوه کرده بود.
حرکت دولت در اجرای عدالت بر مبارزه با فساد یکی از مصادیق درست حرکت در مسیر ارزش‌هاست که آقای رئیسی باید آن‌را مدنظر داشته باشد.
سومین ره‌توشه دولت سیزدهم این بود که آقای رئیسی باید بر مدار برنامه حرکت کند و او در برابر فهرست عظیمی از مشکلات اقتصادی و معضلات فرهنگی و اجتماعی قرار دارد. کوه مشکلات را باید به کمک استعداد و آگاهی حیرت‌آور جوانان از میان  برداشته شود.
بسیج جوانان و آوردن آنان در وسط معرکه کار و تلاش باید هنر و مهارت دولت آقای رئیسی باشد.
چهارمین ره‌توشه رهنمودهای رهبری این بود که رئیس دولت و همکاران او ظرفیت‌های عظیم خدادادی در کشور را بدانند و با مبارزه خستگی‌ناپذیر و  جهادی  به سمت حل مشکلات بروند.
پنجمین‌ ره‌توشه، فهرست مشکلات اقتصادی بود که به شرح زیر در بیانات و حکم تنفیذ مطرح شد.
1- سیاست  تقویت  پول ملی و صیانت از ارزش پول ملی به عنوان اصلی‌ترین راه مبارزه با تورم و گرانی‌های لجام‌گسیخه در دستور کار باشد.
2- مقابله  جدی با فرار مالیاتی ، انحصارهای بی‌دلیل و سوءاستفاده از ارز ترجیحی
3- مبارزه با فعالیت ناسالم سوداگرانه و قاچاق کالااین کار عظیم فقط با مدیریت 
با  کفایت ، دانایی‌محور و دانش‌بنیان توأم با شجاعت عملی  صورت خواهد گرفت.
ششمین ره‌توشه رهنمودهای رهبری مربوط به توجه  جدی  به جنگ تبلیغاتی دشمن بود امروز دشمن بی‌بهانه و با بهانه در فضای سیاسی ، اجتماعی و اجرایی کشور اخلال می‌کند و توسط عناصر نفوذی خود اختلال پدید می‌آورد.
یکی از راه‌های مقابله با  این تهاجم، انتخاب مشی فرهنگی خردمندانه؛ برای طی مسیر اعتلای مادی و معنوی ملت است. دولت باید این راه را طی کند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی