نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو

مقالات و دیدگاه های محمد کاظم انبارلویی

نگاه نو
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

امروز روز بزرگداشت شهادت دو اسوه دولتمردی و دو مومن به انقلاب و اسلام و امام(ره) است که تا پای جان در تحکیم آرمان‌های الهی ایستادند. امروز روز شهادت شهیدان باهنر و رجایی است. فاجعه انفجار دفتر نخست وزیری 2 ماه پس از فاجعه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و ترور ناموفق مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال 1360 صورت گرفت. از این پس ترورهای سریالی منافقین که از شهدای محراب تا مردم کوچه و بازار را در برمی‌گرفت، شروع شد.

در حالی‌که منافقین به جوخه‌های اعدام در داخل دستور خونریزی و ترور می‌دادند، در بغداد در کنار صدام، او را در یک جنگ نابرابر ـ که حداقل 15 کشور جهان با حمایت آمریکا و شوروی به او کمک می‌کردند ـ همراهی نمودند.منافقین در حالی در تهران و استانها و شهرهای ایران حمام خون به راه انداخته بودند که در کمپ اشرف برای رئیس فرقه جنایتکار خود حرمسرا تشکیل داده بودند. آنها 17 هزار انسان مظلوم و بی‌دفاع را به خاک و خون کشیدند و به شهادت رساندند و اسامی و آدرس‌های تک تک آنها معلوم است. 
فتنه نفاق با هوشیاری مردم و کارآمدی دستگاه امنیتی نظام خاموش شد. اسدالله لاجوردی قهرمان مبارزه با نفاق، برای همیشه نام اش در تاریخ ایران می‌درخشد. هم او بود که ماشین ترور را در کشور خاموش کرد و ما امروز با هوشیاری و فداکاری او در امنیت کامل زندگی می‌کنیم. هر چند او هم از قربانیان ترور است و به دست منافقین شهید شد، اما شهادت او در نهایت رندی و هوشیاری بود. او با آنکه می‌دانست از سوی منافقین مورد تهدید است، در آخرین روزهای عمر خود بدون محافظ و بدون حفاظت، یک زندگی عادی داشت. او عاشق شهادت بود و با مرگ قهرمانانه خود مهر دیگری بر سند حماقت، رسوایی و شرارت منافقین زد.شهادت او تیر خلاص به منافقین بود. امروز منفورترین گروه حتی در میان عناصر ضدانقلاب، منافقین هستند. به همین دلیل آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی با تمام قدرت از منافقین حمایت می‌کنند و هنوز به آنها سرویس حیاتی در بغداد و دیگر شهرهای منطقه و اروپا می دهند تا روزی دوباره ماشین ترور را توسط آنها روشن کنند.دادگاه‌های ایران و دستگاه قضائی ایران همواره باید مدعی باشند و تقاص خون شهیدان مظلوم جمهوی اسلامی را از حامیان این جماعت روسیاه بگیرند. منافقین هر از چندی در لندن، پاریس و واشنگتن نشست‌هایی دارند. در این نشست‌ها برخی اعضای کنگره آمریکا یا اعضای مجلس فرانسه و یا اعضای مجلس عوام انگلیس برای همراهی و همیاری با آنها در ترور شهروندان ایرانی و حمایت از تروریسم شرکت می‌کنند. این یعنی اوج خباثت. جالب‌تر اینکه با آنکه  آنها تا خرخره در حمایت از تروریسم آلوده هستند، در مجامع بین المللی ایران را متهم به حمایت از تروریسم می‌کنند!
***
شهادت باهنر و رجایی بهانه‌ای است برای ارزیابی عملکرد دولت! دولت‌های پیشین، این ایام را هفته دولت اعلام کرده‌اند تا هم عملکرد اجرایی خود را به مردم بگویند و هم مردم در نگاه به آنان ببینید تا چه حد آنها به معیارها و ملاکها و ارزش‌هایی که در وجود مقدس این دو شهید عزیز تبلور داشت، نزدیک شده‌اند.
مردم شاخص‌های فکری، رفتاری و اخلاقی این دو شهید عزیز را خوب می‌دانند. اخلاص، روحیه خدمتگزاری بدون منت به مردم، تا مردمی بودن و نشست و برخاست با محرومان، ساده‌زیستی و وسیله قرار ندادن مسئولیتها برای تامین مالی آینده خود، پایبندی به مبانی امام و انقلاب، از ویژگی‌های بزرگ این دو شهید عزیز است. 
بسیاری از مسئولین و مردم ما اکنون با همان معیارهای الهی شهیدان باهنر و رجایی زندگی می‌کنند. اما برخی هم با این معیارها متاسفانه فاصله زیادی دارند. این جماعت باید فکری برای حیثیت خود در میان مردم بکنند. تا وقتی مبانی امام و انقلاب و رهبری در جامعه ما به صورت یک فرهنگ و گفتمان مطرح است، مردم زندگی‌های اشرافی و فاصله گرفتن با فرهنگ حکومتی شهیدان رجایی و باهنر را برنمی‌تابند و در وقت مقتضی از خود واکنش نشان می‌دهند.
رجایی و باهنر سینه خود را در برابر گلوله‌ها و بمب‌های منافقین و دشمنان اسلام آماده کرده بودند تا ملت ما طعم یک "حکمرانی خوب" با معیارهای الهی را تجربه کنند. آنها قدرت و حکومت را وسیله‌ای برای "سورچرانی" خود و اصحاب خود نمی‌دانستند. خوشبختانه توانستند با شهادت مظلومانه خود ارزشهای الهی را در کشور، فرهنگ کنند. از دولتمردان عزیز می‌خواهیم در بسط این فرهنگ الهی و مردمی در جامعه کنونی ما تلاش کنند. حتماً تلاش آنان در نزد پروردگار مأجور خواهد بود.

محمدکاظم انبارلویی-anbarloee.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی